FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Magia Więzłów Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Olimpia1993
Administrator



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 441
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Czarownica

PostWysłany: Nie 16:41, 10 Paź 2010 Powrót do góry

Magia węzłów jest znana od przynajmniej czterech tysięcy lat, kiedy to po raz pierwszy na bliskowschodnich tabliczkach glinianych opisano różne odmiany czarów posługujących się węzłami. Pomimo że znana była ona w każdej właściwie kulturze i prawdopodobnie w każdym wieku, magia węzłów powoli przestaje być dziś używana i grozi jej zupełne zapomnienie. Dlaczego tak znana na całym świecie, prosta, praktyczna i efektywna forma magii idzie w zapomnienie? Prawdopodobnie z tego prostego powodu, że jest łatwa i praktyczna. Zbyt często magia związana jest ze złożonymi rytuałami sięgającymi absurdu; na coś prostego z kolei patrzą podejrzliwie ci, którzy wychowali się na bałwochwalstwie i stylizowanych rytuałach. Magia węzłów i dzisiaj posiada swą moc, tak jak miała ją dwa tysiące lat przed naszą erą, i wciąż może być praktykowana z osiągnięciem dobrych rezultatów.
W dzisiejszej kulturze mamy do czynienia z wieloma „niedobitkami" magii węzłów, z czego zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy. Taką pozostałością w kulturze ludowej jest zwyczaj lub przesąd, praktykowany lub pamiętany przez osoby, które zapomniały już o ich początkach i pochodzeniu. Dlaczego, na przykład, zawiązujemy supełek, kiedy nie chcemy zapomnieć o czymś ważnym? Dlaczego mówimy o łączących kogoś węzłach, chociażby małżeńskich? Akt zawiązywania węzła powoduje skonkretyzowanie w formę fizyczną jakiejś abstrakcyjnej idei, koncepcji lub myśli. W ten sposób, kiedy zawiązujesz węzeł i myślisz jednocześnie o czymś, co chcesz zapamiętać, tworzysz w swoim umyśle połączenie pomiędzy węzłem (fizycznym) i myślą, której nie wolno Ci zapomnieć (psychiczną). Na bardziej magicznym poziomie - zawiązujesz węzeł nie po to, aby przypominał Ci o przedmiocie, ale aby upewnił Cię, że rzeczywiście to zapamiętasz. Jedna z technik tego rodzaju magii polega na zawiązywaniu węzłów, zwłaszcza wokół wyobrażenia osoby, dosłownie „związując" tę podobiznę nitką lub „przywiązując" wyobrażenie do przedmiotu z intencją powstrzymywania niektórych zachowań i myśli tej osoby. Powiedzenie, że ktoś „jest związany", na przykład przysięgą, sięga swoimi korzeniami czasów, kiedy wierzono w to dosłownie - ktoś miał zrobić coś, ponieważ jego lub jej wizerunek był związany. Czy jest to prawda? Kilkaset lat temu istniało wiele praw i ustaw zabraniających związywania podobizn i w ogóle czarów odnoszących się do wiązania węzłów. W rzeczywistości kiedyś w Niemczech jakiekolwiek ornamenty i ozdoby skręcane, wiązane i plecione były uznawane za obrazoburcze i pogańskie, podczas gdy z kolei magiczne węzły były często rzeźbione w kościołach przy wejściach, aby zapobiegać przedostaniu się do świątyni pogańskich czarów i duchów. Historia magii węzłów jest naprawdę długa i fascynująca, ale jeszcze ciekawsze są jej podstawowe techniki. Są one zaprezentowane na następnych stronach, ale przedtem jeszcze jedno przypomnienie. Czynności, które wykonujesz podczas rytuału magicznego, są dużo mniej ważne niż stojąca za nimi Twoja potrzeba. Zawsze musisz przy tym wysyłać swoją własną energię (poprzez emocje), aby wesprzeć realizację tej potrzeby, bo inaczej magia będzie bezowocna. Magia nie jest bezmyślnym powtarzaniem słów i zachowań; jest ona zaangażowanym, naładowanym emocjami doświadczeniem, w którym słowa i akcje użyte są jako klucze służące otwarciu bram do sił, w które wszyscy jesteśmy wyposażeni.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
 
 
Regulamin